Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Medaliści u marszałka (foto)

Marszałek Adam Jarubas oraz Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki spotkali się z niepełnosprawnymi sportowcami – medalistami rozegranych w lutym tego roku IX Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Boise (USA).

Sportowcy, zrzeszeni w ramach organizacji „Olimpiady Specjalne Polska” zdobyli na igrzyskach w Stanach Zjednoczonych 47 medali. Kilka z nich wywalczyli świętokrzyscy sportowcy. Celem Olimpiad Specjalnych jest wspomaganie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez zapewnienie im udziału w treningach i współzawodnictwie sportowym. Równie ważnym celem jest zwiększenie świadomości społecznej poprzez szerzenie wiedzy na temat możliwości osób z tą formą niepełnosprawności.

Marszałek wręczył sportowcom pamiątkowe upominki oraz dziękował ze wspaniałe promowanie naszego regionu na arenie światowej. Życzył jednocześnie sukcesów w kolejnych startach, m.in. podczas rozgrywanych w tym roku w Kielcach Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych (OLIOS, Kielce 2009).





1umar.jpg

wikary

- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
    Na naszym Fecebooku
    Redakcja
    ul. Paryska 232A/3
    26-110 Skarżysko-Kamienna
    +48 663 01 55 99
    +48 508 12 72 16
    kontakt@skarzysko24.pl
    Nota prawna

    Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

    Logowanie