Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

'Zbrojeniówka' w Ostrej Bramie (foto)

W dniu dzisiejszym do skarżyskiego Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej przybyli pracownicy polskiej "zbrojeniówki" w ramach XIV Pielgrzymki Pracowników Przemysłu Obronnego.

Tradycyjnie, każdego roku w dniu świętego Michała, do skarżyskiego sanktuarium przybyli pracownicy z zakładów przemysłu zbrojeniowego i lotniczego z całego kraju. Do Skarżyska zjechali pracownicy zakładów zbrojeniowych i pracujących na potrzeby wojska m.in. z Gdyni, Gdańska, Bydgoszczy, Gliwic, Poznania, Niewiadowa, Warszawy, Jasła, Rzeszowa, Stalowej Woli, Kraśnika, Tarnowa, Bierunia,  Pionek, Radomia,  Świdnika i Dęblina. W pielgrzymce wzięli udział również przedstawiciele zarządów tych zakładów oraz związkowe poczty sztandarowe. W pielgrzymce udział wzięło około tysiąca pątników.

Pielgrzymka w tym roku połączona była z obchodami 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej i napaści ZSRR na Polskę. Pod  której przewodnictwem wikariusza generalnego kapelana Wojska Polskiego księdza prałata Sławomira Żarskiego odprawiona została uroczysta Msza św. Po jej zakończeniu nastąpiło wmurowanie urny z ziemią ze wschodniego posterunku granicznego z 1939 roku, oraz poświęcenie tablicy upamiętniającej napaść z 17.09.1939.

Na wniosek Księdza Prałata Jerzego Karbownika – Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej  patronat nad skarżyskimi uroczystościami (także 70. rocznicą Polskiego Państwa Podziemnego oraz 20. rocznicą powstania Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej) objął Prezydent RP Lech Kaczyński.





























KW Foto: M.Cegliński
pierwsin.png

wikary

- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
    Na naszym Fecebooku
    Redakcja
    ul. Paryska 232A/3
    26-110 Skarżysko-Kamienna
    +48 663 01 55 99
    +48 508 12 72 16
    kontakt@skarzysko24.pl
    Nota prawna

    Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

    Logowanie