O ekologii w Skarżysku z RDC (foto+audio)
Dzisiaj w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, Polskie Radio - Rozgłośnia Regionalna 'Radio Dla Ciebie' zorganizowało debatę ekologiczną pod hasłem „Z ekologią na ty w gminie i powiecie” w której udział wzięła młodzież, nauczyciele, mieszkańcy, urzędnicy i samorządowcy.
Podobne debaty odbyły się już w kilkudziesięciu gminach województwa mazowieckiego, nasz gmina została włączona do cyklu debat ze względu na sąsiedztwo z Mazowszem i podobne problemy w zakresie ekologii. A kluczowymi tematami dzisiejszej debaty były m.in.: gospodarka odpadami, edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, obszary Natura 2000, ekologia a inwestycje w mieście i powiecie.












W Skarżysku gościła ekipa RDC, na antenie tej rozgłośni przybliżono słuchaczom miasto - jego problemy, ale też historię, plany rozwoju, najważniejsze inwestycje w kontekście ekologii i walory turystyczne. Wszystko spięte hasłem "Tutaj można złapać oddech, zobaczyć, że Polska ma wiele kolorów, również kolor Ziemi Świętokrzyskiej". Gośćmi RDC byli m.in: prezydent Skarżyska-Kamiennej Roman Wojcieszek, jego zastępca Zdzisław Kobierski, a także przyrodnik i ekolog Andrzej Staśkowiak.
W pierwszym wejściu antenowym Zdzisław Kobierski przybliżył słuchaczom nasze miasto. Oprócz omówienia bieżących problemów w zakresie ekologii, opowiedział dlaczego warto odwiedzić nasze miasto i powiat.
{mp3remote}http://www.rdc.pl/index.php?/pol/content/download/58850/460039/Zdzisław Kobierski.mp3{/mp3remote}
Prezydent Skarżyska-Kamiennej Roman Wojcieszek w rozmowie z dziennikarzem RDC Piotrem Łosiem, opowiadał o reklutywacji Benzylu, odniósł się również do jednej z najważniejszych inwestycji dla przyszłości miasta - budowy drogi S7 (chciałby wykorzystać ten fakt do zwrócenia uwagi przejeżdżających przez miasto na miejskie atrakcje). Mówił też o działaniach proekologicznych w Skarżysku i ich roli w strategii miasta na przestrzeni ostatnich lat.
{mp3remote}http://www.rdc.pl/index.php?/pol/content/download/58859/460162/Roman Wojcieszek.mp3{/mp3remote}
Andrzej Staśkowiak - znawca przyrody świętokrzyskiej, opowiadał natomiast o przyrodzie powiatu.

{mp3remote}http://www.rdc.pl/index.php?/pol/content/download/58860/460168/Andrzej Staśkowiak.mp3{/mp3remote}
KW foto: M.Świercz audio: Radio Dla Ciebie

Podobne debaty odbyły się już w kilkudziesięciu gminach województwa mazowieckiego, nasz gmina została włączona do cyklu debat ze względu na sąsiedztwo z Mazowszem i podobne problemy w zakresie ekologii. A kluczowymi tematami dzisiejszej debaty były m.in.: gospodarka odpadami, edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, obszary Natura 2000, ekologia a inwestycje w mieście i powiecie.












W pierwszym wejściu antenowym Zdzisław Kobierski przybliżył słuchaczom nasze miasto. Oprócz omówienia bieżących problemów w zakresie ekologii, opowiedział dlaczego warto odwiedzić nasze miasto i powiat.
{mp3remote}http://www.rdc.pl/index.php?/pol/content/download/58850/460039/Zdzisław Kobierski.mp3{/mp3remote}
Prezydent Skarżyska-Kamiennej Roman Wojcieszek w rozmowie z dziennikarzem RDC Piotrem Łosiem, opowiadał o reklutywacji Benzylu, odniósł się również do jednej z najważniejszych inwestycji dla przyszłości miasta - budowy drogi S7 (chciałby wykorzystać ten fakt do zwrócenia uwagi przejeżdżających przez miasto na miejskie atrakcje). Mówił też o działaniach proekologicznych w Skarżysku i ich roli w strategii miasta na przestrzeni ostatnich lat.
{mp3remote}http://www.rdc.pl/index.php?/pol/content/download/58859/460162/Roman Wojcieszek.mp3{/mp3remote}
Andrzej Staśkowiak - znawca przyrody świętokrzyskiej, opowiadał natomiast o przyrodzie powiatu.

{mp3remote}http://www.rdc.pl/index.php?/pol/content/download/58860/460168/Andrzej Staśkowiak.mp3{/mp3remote}
KW foto: M.Świercz audio: Radio Dla Ciebie












skomentowany przez: wert
skomentowany przez: zorientowana
skomentowany przez: Mały Bezrobotny
skomentowany przez: Murzynek Rambo
skomentowany przez: Marta1