Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Pola Nadziei 2010 (foto)

Dzisiaj w ramach obchodów Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej zainaugurowano udział Skarżyska w ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei 2010". Symboliczne sadzenie żonkili z udziałem przedstawicieli władz, młodzieży, harcerzy i mieszkańców miasta, tak jak w ubiegłym roku miało miejsce na skwerze przy SDH „Bartek”.

Wiosną, kiedy posadzone jesienią żonkile zakwitną - wolontariusze  zbierają fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej, ścinają kwiaty i wręczają wszytkim, którzy zdecydują się wesprzeć finansowo akcję.








Pola Nadziei to coroczna kampania społeczna. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Mają przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Od 2003 roku Pola Nadziei (akcja która była na początku realizowana była tylko w Krakowie) realizowane są przez Hospicja z innych miast Polski. Działania te są koordynowane przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

KW Foto:K.Dróżdż
pierwsin.png

wikary

- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
    Na naszym Fecebooku
    Redakcja
    ul. Paryska 232A/3
    26-110 Skarżysko-Kamienna
    +48 663 01 55 99
    +48 508 12 72 16
    kontakt@skarzysko24.pl
    Nota prawna

    Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

    Logowanie