Koncert A.Awdiejewa (foto)
Wczoraj w Miejskim Centrum Kultury odbył się koncert Aloszy Awdiejewa – piosenkarza, aktora filmowego, ale (o czym nie wszyscy wiedzą) i językoznawcy, rosjoznawcy. W działalności artystycznej od lat związanego ze słynnym krakowskim kabaretem Piwnica pod Baranami.
Alosza Awdiejew to artysta, który w w swoich występach łączy dwie kultury i dwie dusze - rosyjską i polską. Znakomity interpretator ballad i romansów rosyjskich. Wirtuoz gitary klasycznej. Niezwykle żywiołowy, z nieokiełznanym temperamentem, tryskający humorem (z wdziękiem opisuje satyrycznie polską rzeczywistość oczyma cudzoziemca), posiadający znakomity kontakt z publicznością.
Licznie zgromadzona w sali widowiskowej MCK publiczność mogła posłuchać jego recitalu podczas którego śpiew (repertuar rosyjsko-cygański) przeplatany był wspomnieniami, anegdotami i próbami dialogu z publicznością. Aloszy na scenie towarzyszyli dwaj znakomici krakowscy gitarzyści - Kazimierz Adamczyk (gitara basowa) i Marek Piątek (gitara klasyczna).
Wspaniały koncert (2 bisy), wspaniały wieczór...
Po koncercie Alosza Awdiejew podpisywał swoje płyty.
Alosza Awdiejew to artysta, który w w swoich występach łączy dwie kultury i dwie dusze - rosyjską i polską. Znakomity interpretator ballad i romansów rosyjskich. Wirtuoz gitary klasycznej. Niezwykle żywiołowy, z nieokiełznanym temperamentem, tryskający humorem (z wdziękiem opisuje satyrycznie polską rzeczywistość oczyma cudzoziemca), posiadający znakomity kontakt z publicznością.
Licznie zgromadzona w sali widowiskowej MCK publiczność mogła posłuchać jego recitalu podczas którego śpiew (repertuar rosyjsko-cygański) przeplatany był wspomnieniami, anegdotami i próbami dialogu z publicznością. Aloszy na scenie towarzyszyli dwaj znakomici krakowscy gitarzyści - Kazimierz Adamczyk (gitara basowa) i Marek Piątek (gitara klasyczna).
Wspaniały koncert (2 bisy), wspaniały wieczór...
Po koncercie Alosza Awdiejew podpisywał swoje płyty.











MS KW Foto: M.Siarek













skomentowany przez: wert
skomentowany przez: zorientowana
skomentowany przez: Mały Bezrobotny
skomentowany przez: Murzynek Rambo
skomentowany przez: Marta1