Studenci badali opinie mieszkańców (foto)
Dzisiaj po raz pierwszy w historii naszego miasta przeprowadzano na ulicach Skarżyska profesjonalne Badania Ankietowe mające na celu m. in. poznanie opinii mieszkańców miasta na temat jego atrakcyjności, funkcjonowania oraz bezpieczeństwa. Badania przeprowadzali pod okiem pracowników naukowych, studenci kierunku Zarządzanie Wydziału Zamiejscowego Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Skarżysku-Kamiennej.
Celem przeprowadzonych badań było nie tylko poznanie opinii mieszkańców Skarżyska-Kamiennej, ale również ukazanie studentom praktycznej strony przeprowadzania badań i możliwość sprawdzenia teorii w praktyce.
Dr. Robert Seliga, opiekun merytoryczny badań, na konferencji prasowej przybliżył dziennikarzom zakres badań. Studenci w przygotowanych przez siebie kwestionariuszach ankietowych pytali m.in o: samo miasto (słabe i mocne strony), funkcjonowanie instytucji, poziom bezpieczeństwa i infrastrukturę. Ważnym obszarem badań była migracja. W badaniu udział wzięły różne grupy wiekowe. - Jest to badanie pilotażowe, a próba nie będzie raczej reprezentatywna . Liczę jednak, że jego podstawie będzie można wyiągnąć konstruktywne wnioski. Zestaw pytań jest bardzo wartościowy, wyniki można będzie np. wykorzystać przy opracowywaniu strategii marketingowej miasta. - powiedział Robert Szeliga.
Wyniki badań opracowane naukowo zostaną przekazane władzom samorządowym miasta i powiatu skarżyskiego.- Przekażemy wyniki badań jednostkom samorzadu terytorialnego, aby strategie rozwoju przygotowywane przez samorządy nie były oderwane od rzeczywistości. Mamy nadzieję, że dane w nich zawarte posłużą jako materiał analityczny, podczas tworzenia strategii rozwoju naszej społeczności lokalnej - powiedział Andrzej Kazanowski, dyrektor WZ SWSPiZ.
Wyniki badań będą znane po świętach. Raport i opis badania będzie opublikowany na przełomie lutego i marca. Opublikujemy go w naszym portalu.
















MB KW foto: M.Busiek

Celem przeprowadzonych badań było nie tylko poznanie opinii mieszkańców Skarżyska-Kamiennej, ale również ukazanie studentom praktycznej strony przeprowadzania badań i możliwość sprawdzenia teorii w praktyce.
Dr. Robert Seliga, opiekun merytoryczny badań, na konferencji prasowej przybliżył dziennikarzom zakres badań. Studenci w przygotowanych przez siebie kwestionariuszach ankietowych pytali m.in o: samo miasto (słabe i mocne strony), funkcjonowanie instytucji, poziom bezpieczeństwa i infrastrukturę. Ważnym obszarem badań była migracja. W badaniu udział wzięły różne grupy wiekowe. - Jest to badanie pilotażowe, a próba nie będzie raczej reprezentatywna . Liczę jednak, że jego podstawie będzie można wyiągnąć konstruktywne wnioski. Zestaw pytań jest bardzo wartościowy, wyniki można będzie np. wykorzystać przy opracowywaniu strategii marketingowej miasta. - powiedział Robert Szeliga.
Wyniki badań opracowane naukowo zostaną przekazane władzom samorządowym miasta i powiatu skarżyskiego.- Przekażemy wyniki badań jednostkom samorzadu terytorialnego, aby strategie rozwoju przygotowywane przez samorządy nie były oderwane od rzeczywistości. Mamy nadzieję, że dane w nich zawarte posłużą jako materiał analityczny, podczas tworzenia strategii rozwoju naszej społeczności lokalnej - powiedział Andrzej Kazanowski, dyrektor WZ SWSPiZ.
Wyniki badań będą znane po świętach. Raport i opis badania będzie opublikowany na przełomie lutego i marca. Opublikujemy go w naszym portalu.




























skomentowany przez: wert
skomentowany przez: zorientowana
skomentowany przez: Mały Bezrobotny
skomentowany przez: Murzynek Rambo
skomentowany przez: Marta1