Apel z okazji 70 rocznicy zbrodni katyńskiej (foto)
W dniu 13.04.2010 w Szkole Podstawowej nr 8 im. Stefana Żeromskiego w Skarżysku-Kamiennej odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Dnia Pamięci Zbrodni Katyńskiej.Uroczystość ta splotła się ze wspomnieniem i upamiętnieniem ofiar katastrofy lotniczej, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku.Uczniowie klas szóstych i czwartej b Pod kierunkiem nauczycieli ( Katarzyny Madejskiej, Barbary Rejczak, Katarzyny Jagieło - Włodarczyk oraz Kamili Tusznio) przygotowali inscenizację upamiętniającą te dwie tragedie, które tak boleśnie dotknęły polaków.
Podczas apelu uczniowie uczcili minutą ciszy ofiary tragicznego lotu. Wspominając zmarłego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego złożyli kwiaty - białą i czerwoną różę pod symboliczną mogiłą oraz zapalili znicz symbol pamięci. Uczniowie klas I - VI wysłuchali i obejrzeli montaż słowno - muzyczny podczas którego między wiersze i tekst narratorów wplecione były krótkie filmy i pieśni poświęcone zbrodni sprzed siedemdziesięciu laty i tragedii sprzed kilku dni.
Podczas uroczystości uczniowie nie tylko mogli zapoznać się z bolesną i wstrząsającą historią mordu polskich oficerów w katyńskim lesie, lecz i okazać własną postawę patriotyczną podczas tak trudnej lekcji historii, jaką jest obecna żałoba narodowa.






SP, Foto: SP












skomentowany przez: wert
skomentowany przez: zorientowana
skomentowany przez: Mały Bezrobotny
skomentowany przez: Murzynek Rambo
skomentowany przez: Marta1