Plac Dworcowy i nie tylko ...(wizualizacje)
Wtedy ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji pn. „Przebudowa układu komunikacyjnego przed Dworcem PKP w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Niepodległości wraz z budową parkingów, odwodnieniem i oświetleniem terenu oraz przekładką kolidującego uzbrojenia”
Projekt który zamówiło wtedy miasto, zakładał rewolucyjne zmiany przed dworcem. Oprócz przebudowy istniejących i budowy nowych dróg i chodników, zakładał bowiem przebudowę istniejących i budowę nowych włączeń z ul. Niepodległości, budowę parkingu dla samochodów osobowych (kilkadziesiąt miejsc postojowych w miejscu zbiornika wodnego przewidzianego do likwidacji), a także budowę specjalnych stanowisk dla taksówek.
Wstępny projekt wykonał skarżyski architekt Józef Śliwiński. Dzisiaj prezentujemy kolejną odsłonę projektu - warto podkreślić , że jest to nadal jedynie koncepcja zagospodarowania terenu przed dworcem (ale będąca podstawą do przyszłego projektu architektonicznego, który będzie gotowy do końca lipca br.).
Wizualizacja placu przed dworcem PKP:

Teren przed dworcem PKP został już wydzielony z tzw. terenów zamkniętych PKP (procedura trwała ponad 2 lata). Obecnie rzeczoznawca majątkowy wycenia dla potrzeb PKP wartość tego terenu, który wkrótce Gmina nabędzie od PKP. W lipcu Gmina otrzyma projekt techniczny zabudowy placu przed dworcem, w sierpniu/wrześniu planowane jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Przetarg i wyłonienie wykonawcy planowane jest na październik/listopad. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace budowlane (na poczatek - rozbiórka betonowej skorupy basenu) ruszą jeszcze w tym roku. Finał przebudowy placu w 2010.
Oprócz zagospodarowania placu przed dworcem PKP, miasto chce również zadbać o tereny za zachód od dworca. Skarżysko doczeka się wreszcie cywilizowanego miejsca do odpraw komunikacji samochodowej. Koncepcja przewiduje budowę stanowisk autobusowych z placem manewrowym i budynku administracyjnego - dworca. Budowa dworca autobusowego (i remont budynku obok dworca) planowany jest na lata 2010/2011.
Poniżej prezentujemy uaktualnione wizualizacje dworca autobusowego (zmiana bryły).
Oprócz zagospodarowania placu przed dworcem PKP, miasto chce również zadbać o tereny za zachód od dworca. Skarżysko doczeka się wreszcie cywilizowanego miejsca do odpraw komunikacji samochodowej. Koncepcja przewiduje budowę stanowisk autobusowych z placem manewrowym i budynku administracyjnego - dworca. Budowa dworca autobusowego (i remont budynku obok dworca) planowany jest na lata 2010/2011.
Poniżej prezentujemy uaktualnione wizualizacje dworca autobusowego (zmiana bryły).
Wizualizacja punktu odpraw komunikacji autobusowej:





Nie jest natomiast przesądzona sprawa tunelu pod torami pomiędzy pocztą a Towarową (w opcji do 1 Maja). Planowane ograniczenie modernizacji linii DK8 na odcinku Radom-Kielce może zagrozić planom zastapienie wiaduktu nad torami tunelem. Miasto deklaruje współfinansowanie budowy tego tunelu, ale rozmowy z PKP nadal trwają.
Oto koncepcja tunelu:
Oto koncepcja tunelu:
Wizualizacja wejść do przejścia podziemnego:

KW













skomentowany przez: wert
skomentowany przez: zorientowana
skomentowany przez: Mały Bezrobotny
skomentowany przez: Murzynek Rambo
skomentowany przez: Marta1