Chłopcy z Gimnazjum Nr 1 mistrzami województwa w siatkówce (uzup.)
. Gimnazjum Nr 1 ze Skarżyska - Kamiennej zdobyło Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych rocznik 1998- 2000. 22 czerwca 2014 zagrają w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Kołobrzegu.
W tydzień po zdobyciu przez dziewczęta Gimnazjum nr 1, tytułu wicemistrzyń Województwa Świętokrzyskiego w piłce siatkowej, ich koledzy ze szkolnych ławek wywalczyli tytuł Mistrzowski kwalifikując się do turnieju finałowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Kołobrzegu.
System rozgrywek turnieju wojewódzkiego chłopców, był podobny do systemu dziewcząt. W turnieju wystąpiło również 9 zespołów z różnych powiatów województwa, podzielonych na trzy grupy po 3 zespoły, grających systemem ”każdy z każdym”.
W losowaniu ustalono następujący podział na grupy:
Grupa A - Gim. Stąporków, Gim. Zagnańsk, Gim. Nr 1 Skarżysko Kamienna,
Grupa B – Gim. Nr 12 Kielce, Gim. Nr 1 Opatów, Gim. Połaniec,
Grupa C – Gim. Secemin, Gim. Chybice, Gim. Gowarczów.
Nasi zawodnicy zajęli w swojej grupie I miejsce, dające awans do ścisłego finału turnieju. Zawodnicy Gim. Nr 1 Skarżysko pokonali kolejno swoich przeciwników z Gim. Stąporków 2-0 (25-5, 25-14) oraz
z Gim. Zagnańsk 2-1 (25-19, 22-25, 15-12).
Z pozostałych grup awans wywalczyły Gimnazja z Połańca i Gowarczowa.
W pierwszym meczu decydującym o podziale medali, Gimnazjum nr 1 Skarżysko pokonało Gimnazjum z Gowarczowa 2-0 (25-19, 25-20). Kolejne spotkanie to potyczka Gimnazjum Gowarczów i Połaniec. Mecz ten zakończył się zwycięstwem Połańca 2-1 (23-25, 25-13, 15-6), co oznaczało że ostatnie spotkanie turnieju pomiędzy Gimnazjum Połaniec i Gimnazjum nr 1 Skarżysko K. wyłoni zespół Mistrzów Województwa Świętokrzyskiego. Bez większych problemów Nasz zespół pokonał zespół z Połańca w dwóch setach 2-0 (25-20 i 25-9).
Zwycięstwo to oznaczało, że tytuł Mistrzów Województwa Świętokrzyskiego pojedzie do Skarżyska i że zawodnicy Gimnazjum nr 1 wyjadą w czerwcu na finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej do Kołobrzegu.
Gimnazjum nr 1 Skarżysko reprezentowali: Kamil Czyżewski, Miłosz Kaczmarczyk, Patryk Gnat, Sebastian Piętak, Michał Synowiec, Brajan Świtek, Kacper Stępiński, Adrian Kopycki, Wojciech Bilski, Krzysztof Parszewski, Mateusz Brzózka, Karol Szcześniak, Daniel Olbryś, Jan Dziewięcki, Wiktor Koperek, Emil Szcześniak, Dominik Wańko.
Uczniowie Gimnazjum Nr 1 zostali również wyróżnieni indywidualnie, najlepszym atakującym został Miłosz Kaczmarczyk, libero - Kacper Stępiński, rozgrywający - Kamil Czyżewski.
Zawodnicy Gimnazjum nr 1 to uczniowie klas usportowionych, trenujących w Szkolnym Ośrodku Siatkarskim działającym przy tym gimnazjum. Opiekunami poszczególnych grup są panowie Tomasz Frąckiewicz, Andrzej Warwas i Marcin Szumielewicz.
Warto dodać, że na boiskach Zagnańska, zawodnicy Naszego Gimnazjum mogli czuć się jak u siebie „w domu” ponieważ z trybun słychać było bardzo głośny doping, jaki zgotowały im ich koleżanki ze szkoły. W ten sposób zrewanżowały się za doping kolegów podczas zeszłotygodniowego finału dziewcząt. A po powrocie chłopców do Skarżyska, te same dziewczęta zgotowały im przed halą MCSiR gorące, głośne i długie powitanie. Gratulacjom nie było końca a szampan polał się po głowach zawodników i ich trenerów.
W taki oto sposób tworzy się atmosfera dla siatkówki w mieście. Warto o to walczyć!
































Z.B,JM, Foto: Zbyszek Biber, archiwum

System rozgrywek turnieju wojewódzkiego chłopców, był podobny do systemu dziewcząt. W turnieju wystąpiło również 9 zespołów z różnych powiatów województwa, podzielonych na trzy grupy po 3 zespoły, grających systemem ”każdy z każdym”.
W losowaniu ustalono następujący podział na grupy:
Grupa A - Gim. Stąporków, Gim. Zagnańsk, Gim. Nr 1 Skarżysko Kamienna,
Grupa B – Gim. Nr 12 Kielce, Gim. Nr 1 Opatów, Gim. Połaniec,
Grupa C – Gim. Secemin, Gim. Chybice, Gim. Gowarczów.
Nasi zawodnicy zajęli w swojej grupie I miejsce, dające awans do ścisłego finału turnieju. Zawodnicy Gim. Nr 1 Skarżysko pokonali kolejno swoich przeciwników z Gim. Stąporków 2-0 (25-5, 25-14) oraz
z Gim. Zagnańsk 2-1 (25-19, 22-25, 15-12).
Z pozostałych grup awans wywalczyły Gimnazja z Połańca i Gowarczowa.
W pierwszym meczu decydującym o podziale medali, Gimnazjum nr 1 Skarżysko pokonało Gimnazjum z Gowarczowa 2-0 (25-19, 25-20). Kolejne spotkanie to potyczka Gimnazjum Gowarczów i Połaniec. Mecz ten zakończył się zwycięstwem Połańca 2-1 (23-25, 25-13, 15-6), co oznaczało że ostatnie spotkanie turnieju pomiędzy Gimnazjum Połaniec i Gimnazjum nr 1 Skarżysko K. wyłoni zespół Mistrzów Województwa Świętokrzyskiego. Bez większych problemów Nasz zespół pokonał zespół z Połańca w dwóch setach 2-0 (25-20 i 25-9).
Zwycięstwo to oznaczało, że tytuł Mistrzów Województwa Świętokrzyskiego pojedzie do Skarżyska i że zawodnicy Gimnazjum nr 1 wyjadą w czerwcu na finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej do Kołobrzegu.
Gimnazjum nr 1 Skarżysko reprezentowali: Kamil Czyżewski, Miłosz Kaczmarczyk, Patryk Gnat, Sebastian Piętak, Michał Synowiec, Brajan Świtek, Kacper Stępiński, Adrian Kopycki, Wojciech Bilski, Krzysztof Parszewski, Mateusz Brzózka, Karol Szcześniak, Daniel Olbryś, Jan Dziewięcki, Wiktor Koperek, Emil Szcześniak, Dominik Wańko.
Uczniowie Gimnazjum Nr 1 zostali również wyróżnieni indywidualnie, najlepszym atakującym został Miłosz Kaczmarczyk, libero - Kacper Stępiński, rozgrywający - Kamil Czyżewski.
Zawodnicy Gimnazjum nr 1 to uczniowie klas usportowionych, trenujących w Szkolnym Ośrodku Siatkarskim działającym przy tym gimnazjum. Opiekunami poszczególnych grup są panowie Tomasz Frąckiewicz, Andrzej Warwas i Marcin Szumielewicz.
Warto dodać, że na boiskach Zagnańska, zawodnicy Naszego Gimnazjum mogli czuć się jak u siebie „w domu” ponieważ z trybun słychać było bardzo głośny doping, jaki zgotowały im ich koleżanki ze szkoły. W ten sposób zrewanżowały się za doping kolegów podczas zeszłotygodniowego finału dziewcząt. A po powrocie chłopców do Skarżyska, te same dziewczęta zgotowały im przed halą MCSiR gorące, głośne i długie powitanie. Gratulacjom nie było końca a szampan polał się po głowach zawodników i ich trenerów.
W taki oto sposób tworzy się atmosfera dla siatkówki w mieście. Warto o to walczyć!
Z.B,JM, Foto: Zbyszek Biber, archiwum

{fcomments}












skomentowany przez: wert
skomentowany przez: zorientowana
skomentowany przez: Mały Bezrobotny
skomentowany przez: Murzynek Rambo
skomentowany przez: Marta1